Повернутися до звичайного режиму

Терміни сплати єдиного податку для сільгосптоваровиробників

Відповідно до пп. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VII із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники єдиного податку 4-ї групи сплачують податок щокварталу протягом 30-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​податкового (звітного) кварталу , у таких розмірах:
- у I кварталі - 10%;
- у II кварталі - 10%;
- у III кварталі - 50%;
- у IV кварталі - 30%.

Платники єдиного податку 4-ї групи, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, в тому числі за придбані ними площі нових земельних ділянок, уперше сплачують податок протягом 30- ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі - у порядку, визначеному пп. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ (пп. 295.9.3 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).
Платники єдиного податку 4-ї групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (пп. 295.9.8 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).





До уваги сільгоспвиробників!!! Із 1 січня 2015 р. почали діяти податкові зміни у законодавстві

Зміни до законодавства, що вступили в силу із 1 січня 2015 року.

Законом № 71-VІІІ від 28 грудня 2014 року внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи.

Ці зміни торкнулись і платників фіксованого сільськогосподарського податку.

Главу 2 "Фіксований сільськогосподарський податок" виключено з Податкового кодексу. З 1 січня 2015 року, платники фіксованого сільськогосподарського податку автоматично стають платниками єдиного податку четвертої групи.

/Files/images/avtori/Пасько.jpg Якщо раніше сільгосптоваровиробники могли сперечатися з податковими органами щодо обов’язкової реєстрації прав власності/користування земельними ділянками, які перебувають у власності/користуванні платника ФСП, то з 1 січня Податковим кодексом в статті 2921 закріплена норма про те, що такі права повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Відтепер, у відповідності з п.2921.2 ПКУ базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ цього Кодексу.

Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Згідно нормами з п.2921.2 ПКУ, підставою для нарахування єдиного податку для платників ЄП 4 групи є дані держземкадастру та /або дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Для отримання витягу з держземкадастру, сільгоспвиробникам необхідно буде звернутися до Державного агентства земресурсів. Ставки податку для платників єдиного податку четвертої групи виросли втричі.

Як і раніше, їх розмір залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та у відповідності з пп.293.9 ПКУ становить (у відсотках бази оподаткування): - для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди)

- 0,45; - для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях,

- 0,27; - для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях)

- 0,09; - для земель водного фонду

- 1,35; - для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.

Беручи до уваги, що нормативна грошова оцінка одного гектара для цілей оподаткування застосовується з урахуванням коефіцієнта індексації та той факт, що безпосередньо підвищення ставок для сільгоспвиробників зросло втричі, навантаження для вчорашніх платників фіксованого сільськогосподарського податку зросло більш, ніж у десять раз.

У відповідності з пп.295.9.2. ПКУ платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у по 10 відсотків, у III-таких розмірах: у I кварталі та II кварталі - 50 відсотків, у IV кварталі - 30 відсотків У разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

У відповідності з пп.298.8.3: Дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, включає доходи, отримані від: - реалізації продукції рослинництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, а також продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях; - реалізації продукції рослинництва на закритому ґрунті та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях; - реалізації продукції тваринництва і птахівництва та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях; - реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства.

Пунктом 298.8.4 ПКУ встановлено, що у разі коли у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва становить менш як 75 відсотків, сільськогосподарський товаровиробник сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах.

Якщо така частка не перевищує 75 відсотків у зв’язку із виникненням обставин непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році, до платника податку в наступному податковому (звітному) році зазначена вимога не застосовується.

Якщо контролюючим органом проводиться виїзна документальна перевірка, та у разі виявлення під час проведення виїзних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.51 статті 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу ІІ цього Кодексу. Такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення( п.299.11 ПКУ).

Платники єдиного податку четвертої групи, на відміну від платників ЄП інших груп, можуть проводити розрахунки також у негрошовій формі. Також нагадуємо, що з 01.01.2015р. змінився об’єкт оподаткування військовим збором.

Відтепер збір буде утримуватися практично з усіх доходів, з яких утримується податок з доходів фізичних осіб. Отже, якщо сільгосптоваровиробники орендують земельні ділянки у фізичних осіб, то з орендної плати за земельні ділянки (паї), крім ПДФО, буде утримуватися військовий збір.

Джерело: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=156486

Кiлькiсть переглядiв: 580

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.