Де на Полтавщині можна зареєструвати землі сільськогосподарського призначення?

У Полтавській області 10 реєстраційних служб проводять державну реєстрацію прав на землі сільськогосподарського призначення за принципом екстериторіальності. Це Семенівське, Карлівське, Чутівське, Котелевське, Пирятинське, Хорольське, районне управління юстиції, Миргородьке, Полтавське, Комсомольське та Кременчуцьке міське управління юстиції.

Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

«В рамках впровадження реформ, ініційованих Мін’юстом кожен громадянин може, за принцип екстериторіальності, зареєструвати права на землю в будь-якому районі області», – сказала Пашко.

Також органи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно теруправлінь юстиції Полтавщини проводять державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, розташоване в Донецькій та Луганській областях.


ВЕРХОВНИЙ СУД ПРО ВИЗНАННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕДІЙСНИМ

Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий шар, а також на водні об’єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться

Верховний Суд України на засіданні ухвалив постанову у справі № 6-14цс15, предметом якої був спір про визнання договору купівлі-продажу недійсним.

/Files/images/pketuvannya_vr/getImage.jpeg

Суд зробив правовий висновок про те, що відповідно до частини другої статті 79 ЗК України (у редакції, чинній на час отримання державного акта) право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об’єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться.
Згідно із частиною третьою статті 373 ЦК України право власності на земельну ділянку поширюється на поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки, на водні об’єкти, ліси, багаторічні насадження, які на ній знаходяться, а також на простір, що є над і під поверхнею ділянки, висотою та глибиною, які необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Враховуючи викладене, у правовідносинах, що склалися між реорганізованим сільськогосподарським підприємством та громадянином, багаторічні насадження не можуть розглядатися, як окремий об’єкт права власності без земельної ділянки, на якій вони знаходяться, оскільки є складовою частиною земельної ділянки.
Суд першої інстанції правильно виходив із того, що перебування багаторічних насаджень на балансі підприємства не може вважатись підтвердженням права власності на ці насадження, оскільки баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу та вартості майна і не свідчить про знаходження майна у власності (володінні) підприємства (організації).

Джерело: ВАСУ


Слідкуйте, щоб правоохоронці вам нічого не підкинули

Одним із елементів процесуальних дій працівників міліції є обшук.

Перш за все, необхідно розуміти, що обшук - це одна з багатьох слідчих дій, яким користуються правоохоронні органи, щоб досягти конкретних цілей:
– знайти конкретні документи, предмети, отримати якісь дані із тих чи інших носіїв інформації;
- підштовхнути до певних рішень або дій.
Кожен учасник процесуальної дії має невід'ємне право на /Files/images/avtori/Бехтер.jpg юридичну допомогу, яка гарантується статтею 59 Конституції України. Тож керівник, його бухгалтер інші особи, що задіяні у процесуальних діях мають право вимагати адвоката.

Слідчий може заборонити залишати приміщення, але заборонити впускати в нього нових учасників не має права.
Прийшов на допомогу адвокат - це не тільки консультації, значення яких важко переоцінити, це ще й стримуючий фактор для правоохоронців від протиправних дій.
Уважно прочитайте ухвалу суду на обшук: кого саме дозволено обшукати і що саме передбачається відшукати, які носії інформації вилучити, який вказано адрес.

У разі відхилення від дозволеного, негайно заявляйте про це слідчому - краще письмово з обов'язковим зазначенням про це в протоколі обшуку.
Також уважно стежте за всіма діями правоохоронців, щоб не пропало щось чи не з’явилося те, що вам не належить.. Наполягайте на участі в обшуку незалежних понятих, на роль яких відмінно підійдуть сусіди чи знайомі.
Також попросіть бухгалтера чи когось із працівників на окремі аркуші записувати перелік усього, що вилучається. Це обумовлено тим, що слідчі користуються пропуском нового КПК, за яким у них немає обов'язку залишати обшукуваним копію протоколу обшуку, а значить, крім Ваших записів у Вас не залишиться джерел розуміння того, що і в яких кількостях було вилучено.
Також не забувайте, що маєте право вимагати проведення відеофіксації процесуальної дії в порядку статті 107 КПК. Важливо розуміти, що таке клопотання - це не Ваше право знімати дійство на смартфон, а обов'язок саме слідчого проводити відеозйомку на професійну апаратуру.

Коли Вам відмовили – не засмучуйтеся, закон гооврить, що в такому випадку результати обшуку є недійсними.
Ще одним інструментом у ваших діях є можливість (чи самим чи комусь із підлеглих ) повідомити на «гарячу лінію» прокуратури або просто по телефону «102» про протиправні дії працівників міліції. Громадянину гарантовано право заявити у правоохоронні органи , на його думку, про протизаконні, злочинні дії працівників міліції

Кiлькiсть переглядiв: 411

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.